Przeprowadzki mieszkań

Mieszkając w bloku należy liczyć się z tym, że nie jesteśmy sami w budynku, a wszystko co robimy może zakłócić spokój sąsiadom. Jeśli chcemy zachować dobre stosunki sąsiedzkie, a jest to szczególnie istotne jeśli dopiero co się wprowadzamy, warto wtedy zastosować się do kilku poniższych rad.

Przede wszystkim warto uprzedzić swoich sąsiadów o przeprowadzce, zwłaszcza tych którzy wrażliwi są na wszelkie hałasy. Wystarczy, że sama przeprowadzka jest dość stresującym doświadczeniem, więc nie warto drażnić sąsiadów, aby z nimi toczyć boje.

Warto też o przeprowadzce mieszkania uprzedzić wrażliwych sąsiadów, którzy bardzo lubią śledzić wydarzenia w bloku. Inaczej może się okazać, że sąsiad przez pomyłkę uzna pracowników firmy transportowej za włamywaczy i wezwie policje.

Sąsiadów najlepiej poinformować o swoich planach na dzień lub dwa przed przeprowadzką. Nie warto tego zostawiać na ostatnią chwilę, ponieważ może się okazać, że sąsiedzi akurat są poza swoim mieszkaniem i trudno ich zastać.

Jeśli mieszkamy na strzeżonym osiedlu należy odpowiednio wcześniej uzyskać pozwolenie od firmy ochroniarskiej lub administracji osiedla na wjazd samochodu przeprowadzkowego. W innym przypadku przez niedopilnowanie formalności przeprowadzka mieszkania może się lekko opóźnić.
Szczególnie warto o tym pamiętać, gdy planujemy przeprowadzkę w sobotę lub niedzielę, kiedy to osoba upoważniona do wydawania pozwoleń może nie pracować.

Na niektórych osiedlach należy dopełnić jeszcze jednej formalności – należy uzyskać zgodę, aby samochód mógł podjechać pod samą klatkę. W ten sposób zaoszczędzimy czasu i sił na noszeniu rzeczy pomiędzy mieszkaniem a pojazdem.

Sporadycznie zdarza się, że w blokach jest winda tak zwana transportowa. Najczęściej taka winda jest zamknięta na klucz, którym dysponuje dozorca lub administrator osiedla. Warto odpowiednio wcześniej zdobyć taki klucz, dzięki temu przeprowadzka będzie dużo łatwiejsza.

Gdy będziemy wwozić rzeczy windą możemy również o tym uprzedzić sąsiadów. Ładowanie i rozładowywanie windy zajmuje trochę czasu, a gdy w bloku jest tylko jedna winda, może to być spore utrudnienie dla sąsiadów.

Wejścia na klatkę schodową najczęściej posiadają domofon. Aby ułatwić sobie noszenie rzeczy warto przytrzymać drzwi czymś ciężkim. Jednakże to sprawi, że każdy będzie miał dostęp na klatkę. Dlatego warto, aby jedna z osób była w pobliżu drzwi i pilnowała, by nie kręciły się tam obcy ludzie. Jeżeli samochód stoi blisko klatki to taka osoba może pilnować także naszych rzeczy podczas gdy inni je noszą.

Warto pamiętać także o przygotowaniu klatki schodowej i korytarzy. Znajdują się tam często różne rzeczy począwszy – kwiaty, szafki, ozdoby. Na co dzień może to w ogóle nie przeszkadzać, jednakże nosząc rzeczy, czasami dość duże i nieporęczne, kiedy widoczność mamy ograniczoną, musimy mieć pewność, że nic nam nie stanie na przeszkodzie.

Pamiętajmy by przeprowadzka mieszkania była jak najmniej uciążliwa dla innych, dzięki temu unikniemy dodatkowych stresów i oszczędzimy czas.

 

tagi: przeprowadzki bydgoszcz, przeprowadzki bydgoszcz, tanie przeprowadzki grudziądz, usługi transportowe toruń, transport toruń